Sosyal Latin Dansları

Sosyal latin dansları sınıflarımızda Salsa, Merengue, Bachata, ChaChaCha dersleri verilmektedir.

Salsa

Salsa, Karayip kökenli bir müzik ve dans çeşididir. İlk çıktığı zamanlar sadece Güney ve Orta Amerika kökenli kişiler arasında yaygınken, 1980’ li yıllardan sonra dünyanın dört bir yanına yayılmış ve sevilmiştir.

Salsa adı gibi çeşitli müzik türlerinin karışımından oluşmuştur. Küba kökenli değişik müzik türlerini tanımlamak için de kullanılır. Çoğu kişi salsanın Küba’nın Son müziğinden geldiğini öne sürse de, diğer kişiler de kökeninin 1950′lerin New York‘unda görülen müzik türlerinin karışımından oluştuğunu öne sürerler.

Salsa hareketleri 8 vuruşluk ritimlerden oluşur ve hareketlerinde genelde 4 vuruşta 3 adım kullanılır. Salsa, Foxtrot veya Samba gibi dans pistini tümüyle kullanmayı gerektiren bir dans değildir. Fazla yer değiştirmeden yapılır. Her ne kadar eşli yapılsa da solo olarak da yapılabilir.

Bachata

Bachata ilk olarak Dominik Cumhuriyeti’nde yaşayan fakir ve dışlanmış insanların ortaya çıkardığı bir danstır. Tam bir aşk dansıdır. Her ne kadar müziklerinde baskın vuruşlar hakim olsa da zaman zaman hüzünde hissedilir.

Son yıllarda iyice popüler olmaya başlayan bachata bolero ve merengue adımların karışımından oluşmuş ve ağırlıklı olarak kalça hareketleri mevcuttur.

Bachata, Dominik Cumhuriyeti’nin 4/4 ritimli, romantik bir müzik ve dans türüdür. Müzikte daha çok gitar ön planda olup, vurmalı çalgılar ve basgitar eşliğinde üç veya dört gitarla çalınır.

İlk bachata parçaları 1961 yılında kaydedilmiştir. Daha sonra ilk uluslararası başarısı 1991’de Juan Luis Guerra’nın “Burbujas De Amor” adlı parçasının “Euro Hot 30” adıyla belirtilen Avrupa’da en tutulmuş 30 parçalık listenin başına yerleşmesiyle gerçekleşmiştir.

Daha sonra 1999’da Frank Reyes’in başarılı parçası “Ajena“yla ve Luis Miguel del Amargue’nin “Te echo de menos” isimli şarkısıyla birlikte bachata müziğiyle yapılan danslar yaygınlaşmış, sahnelerde salsa ve merengue danslarının yanı sıra bachata dansı da yapılmaya başlanmıştır.

 

 

Cha Cha Cha

Cha cha cha dansı Küba familyası danslarından olup ve aynı zamanda sosyal Latin-Amerikan danslarının en popüler olanıdır. Bu nedenle Rumba ve Mambo hareketlerinden benzerlikler taşır.

Bu dans başlangıçta Mambo ve Rumba‘nın bir çeşidiyken daha sonra 1948 yılında Enrique Jorrin adında sanatçı Mambo’nun doğduğu danzon ritmiyle, montuno ritimlerini karıştırdı. Bu karışım gözle görülür şekilde farklı ve heyecan verici olmuştur.

Cha Cha’nın anlaşılır ritmi küçük müzik topluluklarından büyük orkestralara kadar hemen hemen her şekilde yorumlanmıştır. Kısa sürede bütün müzisyenler cha cha çalmaya başlamıştır. Dansı da müziğinde olduğu gibi canlı, alaycı, göz alıcı ve coşkun ritmiyle dünyadaki tüm dansçılar tarafından yoğun ilgi görmüştür.

Cha Cha İspanyolca’da çocuk bakıcısı anlamına gelmektedir. Ayrıca Cha Cha’ nın hızlı bir Küba dansı olan Guaracha‘dan geldiği de düşünülmektedir.

Latin dansları kursu fiyatları...

Salsa, Bachata Dans Kursları Aidatları__

Normal 
1 Aylık               210tl 
3 Aylık (1 kur)  500tl
6 Aylık (2 kur)  750tl

Çiftlere (Partnerli Katılım)
1 Aylık             180tl
3 Aylık (1 kur) 400tl 
6 Aylık (2 kur) 700tl

Öğrenci
1 Aylık              130tl
3 Aylık (1 kur)  300tl
6 Aylık (2 kur)  450tl

*Üyelik rakamlarımız, kişi başıdır.

*1 Ay dans kursumuz, dört haftadır.

*Latin Dans Kurslarımızı haftada 1 Gün Ders + 1 Gün Pratik şeklinde yapmaktayız.

*Dersler 1 saat ve pratikler 1'er saattir. 

*6-12 aylık üyeliklerde vardır Kampanya fiyatlarımız ile ortalama %50 fiyat avantajı olmaktadır.  
*Kredi Kartı geçerlidir.

*Partnerli katılım indirimi vardır. Partnerli katılım ZORUNLULUĞU YOKTUR.